Paskelbta Rgp 29, 2017 in straipsniai |

~ 1 lygis: FIZINIS KŪNAS
Šiame lygyje moteris visą dėmesį skiria savo išvaizdai. Jai svarbiausia tai, kaip ji atrodo, kaip apsirengusi, ar tinka nauja šukuosena. Ji nuolat lygina save su kitomis moterimis. Nuolat siekia idealios figūros, visas pastangas skiria tam, kad atrodytų geriau nei kitos.
Toks nesveikas susitelkimas tik į savo kūną duoda tik vieną rezultatą – jos baimės kuria realybę: ką ji bedarytų, kad tik patiktų kitiems – vis tiek lieka atstumta. Kaip atsaką ji gauna nepateisintus lūkesčius ir nusivylimą: vyras ją iškeičia į jaunesnę ir gražesnę moterį, o draugės giriasi naujomis suknelėmis…
Jeigu moteris materialiai aprūpinta, išvaizda tampa jos svarbiausia santykių vertybė. Esant ribotoms finansinėms galimybėms moteris kamuojasi ir pavydi gražesnėms ir turtingesnėms moterims… Kūnas virsta gyvenimo atskaitos tašku.
Kad išvaizda labai svarbi kiekvienai moteriai – tai faktas. Bet jeigu, išskyrus kūną, moteris daugiau beveik niekuo nesidomi, vadinasi, nesivysto jos sąmoningumas. Jeigu visa jos energija, visi pinigai, mintys nukreiptos tik į kūną, tai laimės paieškos vyksta išoriniame pasaulyje – parduotuvėse, grožio salonuose ir pan. Ir tuomet moteris susiduria su klausimu – kaip tapti laimingai, jeigu jaunystė praėjo, ir spintoje prabangių rūbų nė kvapo? Tokia moteris nepasirengusi duoti savo meilę, ji nusiteikusi tik imti.
~ 2 lygis: GYVENIMO ENERGIJA
Šį lygį pasiekusi moteris jau supranta – kad ir kokia apranga save aprengtum, kad ir kokiu makiažu išpuoštum, yra daug svarbesnis dalykas negu įšorę, tai – sveikata. Ir jau sportuojančios ir masažus atliekančios moters tikslas – ne tik liekna talija, bet ir fizinė sveikatos būklė, jai svarbu jaustis gerai ir rūpintis savimi.
Apie savo gyvenimo energiją galvojančios moterys jau supranta, kad rūkyti ne tik negražu, bet ir kenksminga. Jos žino, kad gražios akys – tai ne brangus blakstienų tušas, o spindesys ir gyvybinė energija.
Tokiai moteriai gyvenimo prasme gali tapti sveikas gyvenimo būdas: ar SPA procedūros, ar joga, ar treniruoklių salė, ar tiesiog pokalbiai su draugėmis apie sveiką gyvenimą.
~3 lygis: INTELEKTUALINIS VYSTYMASIS
Intelekto lygis kryptingai skatina moterį vystytis savarankiškai. Skaitydama knygas ir kaskart atrasdama ką nors naujo, pradeda suprasti, kaip sukurtas pasaulys, pagal kokius dėsnius mes gyvename. Suvokia vystymosi svarbą, siekia perprasti darnių santykių paslaptis. Tokia moteris suvokia, kad norint ką nors gauti, visų pirmą reikia išmokti ką nors duoti..
Šiame vystymosi etape moteris dažnai lanko seminarus, paskaitas, ieško atsakymų į nuolat iškylančius klausimus. Supranta, kad harmonijos ir grožio reikia ieškoti ne grožio salonuose, o savo viduje.
Vis dėlto aktyvus protas neatsako į svarbiausią klausimą – kaip tapti laimingai. Moteris eina į eilinį seminarą, skaito vieną, antrą, trečią knygą, tačiau niekaip neatranda atsakymo. Ji tampa puiki patarėja kitiems, bet pati neišsprendžia savo užduočių.
Aktyvaus proto lygis neleidžia suvokti, kad krūva gautos informacijos neduos jokios naudos, kol ji neišmoks visko perleisti per save, tiesiog tai „išgyventi“.
Tokios moters laimės paieška aktyviai vyksta išoriniame pasaulyje ir grindžiama įsitikinimu „aš žinau, ko reikia…“. Ji visą savo energiją skiria tam, kad surastų tai, ko jai reikia.
~ 4 lygis: ŽINIOS – GYVENIMO JĖGA – IŠMINTIS
Būtent šiame lygyje prieš moterį atsiveria išminties kelias.
Pagal savo prigimtį kiekviena moteris yra išmintinga. Šią energiją jai suteikia Žemė. Tik kyla klausimas – ar sugebės ji tuo teisingai pasinaudoti…
Būtent šiame lygyje, perkopusi trečią, aktyvaus intelekto vystymosi lygį, moteris visas įgytas žinias pradeda taikyti praktiškai. Ji palaipsniui nusiramina, dingsta amžinas skubėjimas ir rezultatų vaikymasis. Jai atsiveria paslaptis, kaip pajausti gyvenimo skonį. Ji pradeda mėgautis kiekviena diena. Ji suvokia, kad daug – tai nereiškia gerai. Išmoksta įsiklausyti į savo širdies balsą.
Būdama šiame lygyje, moteris ramiai pripažįsta mokytojų autoritetą, be pavydo bendrauja su tais, kurie pesiekė aukštesnius lygius už ją. Ji juda savo tempu, neatsigręžia į kitus, niekam nekvėpuoja į nugarą, ji keičiasi, ji išmoksta įsiklausyti. Išmoksta išklausyti vyrą, o ne keisti jį pagal save.
Tokia moteris suvokia, kad visas gyvenimas – tai mokykla, ir laimę galima rasti tik savo viduje. O išorinis pasaulis mums teikia tik malonumus ir naujas galimybes.
~ 5 lygis: PALAIMA
Palaima – tai iš tiesų Didingų Moterų lygis, tokių kaip Motina Teresė ir kitų šventųjų. Jos ateina į šį pasaulį padėti žmonėms, dovanoti meilę ir išmintį, tarnauti kitiems.
Pagal psichoterapeutės ir vedų specialistės Marinos Targakovos paskaitas.